Eylül, 2017 için arşivler

ŞEF’İM Şenzlog Takip Sistemi

Şefim programında şenzlog takibi yapılabilmektedir. Detaylı bilgiye ekteki dokümandan ulaşabilirsiniz.  senzlogtakipsistemi

ŞEF’İM Cost Hesabı Yapma Üretim Maliyetlendirme

Şef’im programına kazandırılan bu yetenek sayesinde Vegawin programı olmayan müşterilerimizde de üretim takibini maliyetli olarak müşterimize gösterebilme imkanı sunuldu.

Şef’im Üretim modülü üzerine entegre edilen alımlarda fiyat girişi sayesinde o hammaddenin bize maliyeti FİFO ya göre hesaplanarak yansıtılabiliyor.

Bu sayede müşterimiz Şef’im üretim kullanarak satmakta olduğu ürünlerin reçetesinden faydalanarak porsiyonunun ne kadara mal olduğunu anlık olarak görebilmektedir.

Gelişmiş raporlamalarla birlikte hammadde hareketlerini, Costunu ve Satış karlılığını görebilecektir.

Ayrıca Şube\Departman mantığı kullanılarak şubeler arasında ürün transferi yapılabilmesi sağlanacaktır.

Cari Kategorisi Bazlı Fiyatlandırma

Şef’im programı ile cari kartlar üzerinden farklı fiyatlandırmalar yapılabilmektedir.
Kartlı sistem kullanılan alanlar için geliştirilmiş olan bu özellik normal müşteri ve Vip müşteri de kullanılacak fiyatların ayrıştırılması için kullanılmaktadır.

Bu özelliğin kullanılması için Cari kart açılan müşterinin kartında bulunan cari kategori alanına hangi grupta ise kategori yazılmalıdır.Bu kategori

Ürün şablonları tarafında seçilerek ürün tanımlarında fiyatlandırılmalı ve masa seçiminde cari seç özelliği ile kullanılmalıdır.

 

Ingenico Yazarkasa Pos Cihazındaki Yenilikler

İngenico Seyyar yazarkasa pos cihazları kullanılarak paket servis tahsilatlarının müşteri yanındaki iken program üzerinden çağrılıp tahsilatının yapılması sağlanmıştır.

İncenico yazarkasa pos cihazları üzerinde yüklü olan Multinet, Sodexo ve Ticket uygulamalarından ödeme alma ve kartı ingenico üzerinden çekme özelliği eklenmiştir.Şef’im programı ödeme alırken Yemek çeki seçildiğinde önümüze seçenekler sunmakta(Multinet,Sodexo,Ticket)ve seçtiğim ödeme türüne göre ingenico bizden kartı istemekte ve ödemeyi sonlandırmaktadır.

İngenico yazarkasa pos cihazlarında bulunan açık hesap özelliği aktif hale getirilmiştir.Bu sayede Şef’im üzerinde masa hesabı açık hesaba atıldığı takdirde ingenico ödeme tipi olarak açık hesap olarak fiş kesmektedir.

Hatalı Kapatılan Hesabın Değişimi

Şef’im programında F6 ile girilen eski tahsilatlar alanında değişiklik yapabilme özelliği eklendi.Nakit kapatılması gereken bir masanın kredi kartı kapatılması gibi bu durumda yetkili şifre kullanılarak kredi kartı tahsilatı nakit olarak çevrilebilir.Cari hataları da buradan değiştirilmektedir.

Detaylı bilgi için destek departmanı ile görüşebilirsiniz.